Goblin

Goblin düşüş durdurucu; düşüş yakalıyıcı sistem kullanan ve yüksekte çalışan kişiler için güvenlik açısından ileriye dönük devasa bir adımı temsil etmektedir. 10 ila 11 mm. arası halatlar ile kullanıma uygundur.

Düşüş yakalama kuvvetini diğer ürünlere göre yarı yarıya azaltan (düşüş esnasında vücuda aktarılan güç), özel dizayn edilmiş kilitleme mekanizması sayesinde halat üzerindeki yıpranma ve kopma durumlarını minimuma indirir, halatı agresif bir şekilde dişli ile sıkıştırmak yerine uzun bir eksen üzerinde kilitler.

Yenilikçi dişlileri sayesinde, hat üzerindeki alçalma ya da yükselme işlemleri sırasında halat üzerinde akıcı bir hareket sağlanır. Ekipmanın arkasında bulunan tek bir buton sayesinde, düşüş yakalama ve yükseliş modları arasında kolaylıkla geçiş sağlanır. Olağanüstü dayanıklılık için; sıcak dövme paslanmaz çelik kilitleme bileşenleri, dayanıklı alüminyum alaşım gövde ile birleştirilmiştir. 120 kg’a kadar tek kişi ve 200 kg’a kadar çift kişilk kurtarma senaryoları için sertifikalandırılmıştır.

Goblin; 136 kg’a kadar (300 lbs.) Amerikan standardı ANSI/ASSE Z359.1-2007 ile test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.